कोरोना संक्रिमतमा देखियो नयाँ लक्षण

एजेन्सी । विगत ९ महिनादेखि विश्वलाई तनाव ग्रस्त पारेको नयाँ कोरोना भाइरसको लक्षण पत्ता लगाउन सुरुमा निकै गाह्रो भएको थियो । कोरोना संक्रमित व्यक्तिहरुमा ज्वोरो आउनु, थकाइ लाग्नु, श्वास प्रस्वासमा कमि आउनु, कफ हुनु सामान्य लक्षण हो । तर, अनुसन्धानको क्रममा विज्ञहरुले कोरोना संक्रमित व्यक्तिहरुमा मुखमा समेत खराबी हुने र यो कोरोना लक्षण समेत भएको स्पष्ट पारिएको छ । भाइरसको अनुसन्धानको क्रममा नयाँ लक्षण विज्ञहरुले पत्ता लगाएका हुन् ।

लण्डनस्थीत रहेको किङ्स कलेजका एपिडेमोलोजीस्ट प्रा। टिम स्पेक्टरले नयाँ कोरोना भाइरसको लक्षणलाई सार्वजनिक गर्न सफल भएका छन् । यसमा कोरोना संक्रमणको लक्षण मुख खराब हुँदा पनि हुनसक्न जनाएका छन् । प्राय जसो संक्रमितमा मुखमा खराबी देखिएको, जिब्रोमा घाउँ आउने देखिने गर्दछ । यसलाई कोभिड टङ नामाकरण गरिएको छ ।

टिमले अनौठौ लक्षण यसलाई भनेका छन् । यो पाँच मध्ये एक व्यक्तिमा हुने जनाइएको छ । यसले जिब्रोमा अलसर निम्त्याउन सक्ने पनि विज्ञले जनाएका छन् । जिब्रोमा सेता प्रकारको दाग देखिएको र यो पूर्ण रुपमा कोरोना लक्षण भएको समेत टिमले जनाएको छ । कोरोनाबाट निम्तीएको लक्षण स्वतह एक हप्तापछि सामान्य अवस्थामा फर्किने गर्दछ ।

मुखमा खराबी भएपछि आफू जागरुक भइ स्वतह कोरोना परिक्षण गर्न जरुरी रहेको संक्रमण देखिएमा सेल्फ आइसोलेशनमा बस्नु पर्ने विज्ञहरुले सुझएका छन् । मुखमा खराबी देखिएसंगै कोरोनाको अन्य लक्षण ज्वोरो आउनु, सुख्खा खोकी, घाँटी खसखसाउनु, नाक बग्नु, छाती दुख्नु र श्वास प्रसवासमा कमी, पेटमा ग्यास भर्नु, स्वाद नथाहाँ पाउनु किसिमका लक्षण देखिने गर्दछ ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv