शाओमीले मी नोटबुक २०२१ सिरिज र रेड्मीबुक सिरिज नेपाली बजारमा

काठमाण्डौ,बैशाख ५ । ग्लोबल टेक्नोलोजी लिडर शाओमीले मी नोटबुक २०२१ सिरिज र रेड्मीबुक सिरिज नेपाली बजारमा सार्वजनिक गरेको छ।
प्रयोगकर्ताहरूको उत्पादकता बढाउन समर्पित, अतुलनीय स्पीड, पर्फमेन्स र मिडिया अनुभवहरू प्रदान गर्ने मी नोटबुक अल्ट्रा र मी नोटबुक प्रो सरल डिजाइन र अत्याधुनिक प्रविधिको प्रयोग गरी डिजाइन गरिएको छ।

आधुनिक डिजाइन, बलियो र गुणस्तरीय निर्माण भएको यो रेड्मीबुक सिरिजमा 15.6” FHD डिस्प्ले, ११ औं Gen Intel® Core™ प्रोसेसर 8GB DDR4 3200 MHz RAM रहेको छ जसले मल्टिटास्करहरूलाई अप्टिमाइज्ड स्पेसिफिकेशनहरू साथ लगातार ११ घण्टासम्मको ब्याट्री ब्याकअप प्रधान गर्दछ।

लन्चको बारेमा बोल्दै शाओमी नेपालका नयाँ कन्ट्री जेनेरल म्यानेजर, अमित कुमार पंडाज्युले भन्नुभयो, “हामीले हाम्रो फोन–प्लस स्ट्राटेजीमा ध्यान केन्द्रित गरेका छौं र अन्य इलेक्ट्रोनिक्स उत्पादनहरूमा गहिरो अध्ययन गरेका छौं। हाम्रा मी फ्यानहरूले व्यापक रूपमा मन पराईदिनु भएको पावरबैङ्क, इयरबड, स्मार्ट ब्यान्ड, स्मार्टवाच र स्मार्ट टिभी जस्ता प्रत्येक उत्पादनहरूसँग हामीले नवीनतम प्रविधिलाई ग्राहकमाझ पहुँचयोग्य बनाउने लक्ष्य राखेका छौं।”

वहाँले थप भन्नुभयो, “मी नोटबुक सिरिजका ल्यापटपहरू मी TrueLife+ and TrueLife डिस्प्लेको साथ एयरोस्पेस ग्रेड सिरिज ६, एल्युमिनियम बडी, दिनभरको लागि ब्याट्री ब्याकअप,Type–C जस्ता शीर्ष स्तरका विशेषताहरूले भरिएका छन्। फास्ट चार्ज, र थन्डरबोल्ट ४ तथा ब्याकलिट किबोर्डको साथ। यसबाहेक, अल्ट्रा–लाइट र पोर्टेबल श्रेणीमा कार्यसम्पादनको सीमाहरू तोड्दै, यी ल्यापटपहरूमा Intel® Iris® Xe ग्राफिक्सको साथ नवीनतम 11th Gen Intel® Core™  प्रोसेसरहरू छन्, जसमा 16GB DDR4 RAM and 512GB NVMe SSD  स्टोरेज रहेको छ।”
“नेपाली बजारमा रेड्मीबुकको लन्च संगै, हामीले हाम्रो ध्यान उपभोक्ताहरूलाई उहाँहरुको लक्ष्य प्राप्तिका लागि ल्यापटपको पर्फमेन्स र पोर्टेबिलिटीमा केन्द्रित गरेका छौ। प्रिमियम डिजाइन र उत्कृष्ट पर्फमेन्सको विशेषता भएका यी ल्यापटपहरू आधुनिक काम गर्ने÷सिक्ने शैलीमा कार्यरत प्रयोगकर्ताहरूका लागि उत्तम विकल्प हो। हामी आशा गर्छौं हाम्रा उपभोक्ताहरू र प्रशंसकहरूले यसलाई मन पराईदिनु हुनेछ।“

मी नोटबुक सिरिज
मी नोटबुक अल्ट्रा
आधुनिक, मेटालिक र न्यूनतम डिजाइन मी नोटबुक अल्ट्रा आधुनिक र न्यूनतम, युनिबडी डिजाइन भएको सक्तिसाली र पोर्टेबल ल्यापटप हो। यो मी नोटबुक सिरिज एयरोस्पेस ग्रेड सिरिज ६, एल्युमिनियम बडी, एयरक्राफ्ट ग्रेड मेटलको प्रयोग बाट बनेको छ। १.७ किलोग्राम मात्र वजन रहेको यो ल्यापटप १७.९mm भन्दा कम मोटो छ, जसले यसलाई स्लिम र पोर्टेबल बनाउँछ। मिनिमलिस्ट, बलियो र स्मूथ डिजाइन भएको अल–मेटल बडीको साथ सजिलै एकै औंलाले खोल्न र बन्द गर्न मिल्न यी ल्यापटपहरू २डि एरे डुअल–माइक्रोफोन सेटअपको साथ 720P HD क्यामेरासँग एकीकृत छन्, जसले उत्कृष्ट भिडियो क्वालिटी प्रदान गर्दछ।

मी TrueLife± डिस्प्ले 

मी नोटबुक अल्ट्रा प्रयोगकर्ताहरूको दक्षता बढाउने हेतुले डिजाइन गरिएको हो। मी ट्रुलाइफ+ डिस्प्ले सहित सुसज्जित यो ल्यापटपमा १००% sRGB कलर गामुट समेटिएको छ जसले भिडियोहरू र खेलहरूलाई जीवन्त बनाउँछ। 3.2K (3200×2000) रिजोल्युसनको साथ ठूला ] 39.62cm (15.6 ) डिस्प्ले 16:10 एस्पेक्ट रेसियो सहितको मी नोटबुक अल्ट्रा उत्पादकता कार्यप्रवाहहरू जस्तै प्रोग्रामिङ, लेखन, डिजाइन जस्ता रचनात्मक कार्यहरू लागि उपयुक्त छ।
मी नोटबुक अल्ट्राले 90HZ रिफ्रेस रेट डिस्प्लेको साथ, प्रयोगकर्तालाई फ्लुइडिटि प्रदान गर्छ र अनौपचारिक गेमिङलाई थप रोमाञ्चक बनाउँछ। यति मात्र नभई, यसमा भएको हार्डवेयर स्तर TUV Rheinland / DC Dimming ले जस्तो सुकै प्रकाशको अवस्थामा पनि आँखालाई आरामदायी दृश्य अनुभव प्रदान गरी आँखाको तनाव कम गर्छ।

ब्याट्रि र पर्फर्मेन्स
मी नोटबुक अल्ट्रा लेटेस्ट 11th Gen TigerLake Intel® Core™ i7 and i5 H35 प्रोसेसरहरू द्वारा संचालित छ जुन 10nm Intel Superfin प्रक्रिया प्रविधिमा निर्मित छ। यी प्रोसेसरहरू पछिल्लो पुस्ताको तुलनामा धेरै शक्तिशाली र आत्याधुनिक छन्। यसले परिष्कृत उत्पादकता प्रदर्शन र Microsoft Office सुइट जस्ता अनुप्रयोगहरूमा मल्टी–टास्किङ सक्षम गर्दछ। साथै, उच्च–प्रदर्शन Intel® Iris® Xᵉ ग्राफिक्स र समर्पित AI हार्डवेयरसँग एकीकृत, मी नोटबुक अल्ट्रा क्याजुअल गेमिङ, फोटो, डिजाइन वा भिडियो सम्पादन जस्ता कार्यभारहरूमा नवोदित तथा अनुभवी सिर्जनाकर्ताहरूलाई समर्थन गर्दछ।
मी नोटबुक अल्ट्रामा ७० WHR ब्याट्री जडान गरिएको छ जसले १२ घण्टासम्मको ब्याट्री ब्याकअप प्रदान गर्दछ। साथै, 65W USB Type–C चार्जरको साथ, यसले0 to 50% सम्म मात्र 45 मिनेटमा ब्याट्री चार्ज गर्न सक्छ।

प्रोडक्टिभिटी र कनेक्टिभिटी 

मी नोटबुक अल्ट्रामा अहिलेको माग अनुसारको ब्याकलिट किबोर्ड रहेको छ जुन तीन तहको रोशनी (अफ, डिम र ब्राइट) प्रदान गर्छ। यसले गर्दा टाइप गर्न सजिलो र सही ट्याक्टाइल प्रतिक्रियाको साथ विभिन्न वातावरणमा आरामसँग काम गर्न सकिन्छ। यसमा ठुलो, आरामदायी ट्र्याकप्याड रहेको छ जसले अघिल्लो पुस्ताको मी नोटबुक १४ सिरिजको तुलनामा ६२% बढी क्षेत्रफल प्रदान गर्दछ। ट्र्याकप्याडले विन्डोज प्रेसिजन ड्राइभर समर्थन गर्दछ जसले विभिन्न कार्यक्रमहरू र आदेशहरूमा सर्टकटहरूको लागि इशाराहरू र मल्टि–फिंगर ट्यापहरूलाई समर्थन गर्दछ।

Thunderbolt 4 पोर्टको भएको, 40 Gbps डाटा ब्यान्डविथ, पावर डेलिभरी समर्थन गर्ने, डेटा र पावर डेलिभरीको लागि एकल ग्क्द्य टाइप–सी पोर्ट भएको यो ल्यापटपमा थप सुरक्षा र सुविधाको लागि पावर बटन भित्र सिमलेस फिंगरप्रिन्ट स्क्यानर इम्बेड गरिएको छ।

मी नोटबुक प्रो 
17.3mm पातलो र 1.7 किलोग्राम मात्र वजन भएको यो ल्यापटपमा युनिबडी डिजाइन एयरक्राफ्ट–ग्रेड सिरिज ६ एल्युमिनियम मिश्र चेसिस रहेको छ। प्रयोगकर्ताहरूले पावर बटन भित्र इम्बेड गरिएको फिंगरप्रिन्ट स्क्यानरको साथ छिटो र सुरक्षित लगइनको मजा लिन सक्छन्।

मी नोटबुक प्रो 14 इन्च 2.5K (2560×1600) अर्थात QHD± स्क्रिन र 88% स्क्रिन–टू–बाडी रेसियोको साथ इमर्सिभ दृश्य अनुभव प्रदान गर्दछ। यसबाहेक, डिस्प्ले sRGB कलर गामुटको क्यालिब्रेट गरिएको छ र थप आँखा सुरक्षाको लागि TÜV लो ब्लू लाइट प्रमाणीकरण र DC डिमिङको साथ आउँछ।
यो ल्यापटपले माइक्रोसफ्ट अफिस सुइट जस्ता उत्पादकता एपहरूमा सहज मल्टिटास्किङ र हेवी ड्युटी पर्फमेन्स प्रदान गर्दछ। यसमा नवीनतम ११ औं जेन Intel® Core™ i5 र i7 Tigerlake H35 प्रोसेसरहरू छ जसले 4.8GHz सम्म उच्च स्तरको कार्यसम्पादन सुनिश्चित गर्दछ। Intel® Iris® Xᵉ ग्राफिक्स र समर्पित AI हार्डवेयरको साथ, यो अनौपचारिक गेमिङ र रचनात्मक कार्यभारहरूको लागि पनि उपयुक्त छ। 16GB को DDR4 RAM को साथ 3200 MHz रहेको सुपर स्न्याप्पी अनुभवको लागि 512GB NVMe SSD स्टोरेज समर्थन गर्दछ।

मी नोटबुक अल्ट्रा र मी नोटबुक प्रो दुबैमा Windows 11 समर्थन गर्दछ।यसमा MS Office Home & Student Edition 2021, र Mi SmartShare प्रिलोडेड छन्।

रेड्मी सिरिज
डिजाइन र डिस्प्ले
मि बुक सिरिज डिजाइन मा हुने सानो परिवर्तन ले पनि कसरी ठुलो प्रभाव पर्न सक्छ भन्ने कुराको उदाहरण हो। यसको कट आउट यसरी डिजाइन गरिएको छ कि यसलाई एकै औँलाले खोल्न सकिन्छ। चार्कोल ग्रे रङ मा उपलब्ध यसको तउल जम्मा १.८ केजी मात्रा छ।
१५.६ इन्च को फुल एच् डि डिस्प्ले भएको यो ल्यापटप मा एन्टी ग्लेयर कोटिङ गरिएकोले उज्यालो मा काम गर्न सजिलो बनाउनु को साथै स्क्रिन बाट आउने रिफ्लेक्सन रोक्छ जसले गर्दा लामो समय सम्म ल्यापटप चलाऊँदा आँखा मा पर्ने दवाव कम गर्छ । यस रेड्मी बुक को स्क्रिन टु बडी रेसियो ८१.८% रहेको छ । त्यस्तै भिडियो कल को लागि यसमा 720HD र डुअल माइक्रोफोन सेटअप गरिएको छ।

ब्याट्रि र पर्फर्मेन्स
प्रोडक्टिभिटी मा सम्झौता गर्न नचाहने प्रयोगकर्ताहरुलाई विषेश ध्यान मा राखेर यसमा लेटेस्ट 1th Gen TigerLake Intel® Core™ i5 H35 ११३००ह्।सिरिज प्रोसेसर हरु प्रयोग गरिएको छ। 4.4 गिगहर्ज क्लक स्पिड भएको स्ट्रिमिङ, एडिटइङ र ब्राउजिङ को लागि यो ल्यापटप एकदम ठीक्क छ ।पातलो र हल्का भए पनि यसमा Intel® Iris® Xe ग्राफइक्स भएकोले यसमा गेमिङ र कन्टेन्त क्रिएसन को लागि पनि उपयुक्त हुन्छ । ३२००MH सम्म को क्लक स्पिड भएको ८ जि बि को DDR4 RAM र ५१२ जि बि को NVMe SSD भएको यस ल्यापटप मा बुट अप , वेक र फाइल ट्रान्स्फर पनि एकदम चाँडो हुन्छ । यो जम्मा १५ सेकन्ड मै बुट अप हुनु को साथै फाइल ट्रान्स्फर , एप लोड पनि अत्यन्तै चाँडो हुन्छ ।
त्यस्तै ब्याट्रि को कुरा गर्दा यसमा ४WHr को ब्याट्रि रहेको छ जसमा १० घण्टा सम्म ब्याट्रि ब्याक अप दिनु को साथै ३५ मिनेट मै ५०% चार्ज गर्न मिल्छ।
प्रोडक्टिभिटी र कनेक्टिभिटी
रेड्मीबुकमा आरामदायी स्पेस भएको सिजर मेकानिज्म किबोर्ड प्रयोग गर्दछ। जसले टाइप गर्न धेरै सजिलो बनाउँछ र सही स्पर्श प्रतिक्रियालाई सक्षम बनाउँछ। उत्पादकता बढाउन र ब्राउजिङलाई सजिलो र थप सुविधाजनक बनाउन डिजाइन गरिएको यी नोटबुकहरू ठूला 100cm2 डिजाइन ट्र्याकप्याडसँग आउँछन्। यसको ट्र्याकप्याडले विन्डोज प्रेसिजन ड्राइभरहरूलाई पनि समर्थन गर्दछ जसले स्वाइपहरू र मल्टि–फिंगर ट्यापहरूलाई समर्थन गर्दछ जुन विभिन्न कार्यक्रमहरू र कमाण्डहरूको सर्टकटको लागि प्रयोग गर्न सकिन्छ।
लामो मिटिंगहरू र प्रेसेन्टेशनहरूमा स्पष्ट ध्वनि आउटपुटको लागि, यसमा दुई द्दध् स्टेरियो स्पिकरहरू छन्। यो पूर्व–स्थापित म्त्क् अडियो प्रशोधन अनुप्रयोगको साथ पनि आउँछ, जसले उत्कृष्ट सामग्री खपत अनुभवको लागि अडियो हस्ताक्षरको फाइन–ट्युनिङको लागि अनुमति दिन्छ।

उत्पादकतामा जोड दिँदै, रेड्मीबुकले 2x USB 3.2 Gen, 1x USB 2.0, 1x HDMI पोर्ट, 1x Gigabit Ethernet Port र 3.5 mm कम्बो अडियो ज्याक र SD कार्ड रिडर जस्ता आवश्यक पोर्टहरू समावेश गरिएको छ। फास्ट पर्फमेन्स लागि 2×2 Wi–Fi छ समर्थन गर्दछ जसले प्रत्येक पोइन्ट र कुनामा सहज र लगातार WIFI जडानको लागि दुई एन्टेनाको प्रयोग गर्दछ। यो ब्लुटुथ 5.0 को साथ पनि आउँछ जसले कम पावर खपतमा उच्च डेटा ट्रान्सफर गर्दछ।
दुबै RedmiBook ल्यापटपहरू Windows 11 समर्थन गर्दछ। यो एमएस अफिस होम र स्टुडेन्ट एडिशन २०२१ प्रि–लोड गरिएको छ।

रेड्मीबुक ई–लर्निङ एडिशन
रेड्मीबुक ई–लर्निङ एडिशन विशेष रूपमा स्कूल जाने विद्यार्थीहरू हुन्, कलेज जाने युवाहरू, अथवा कार्यालय जाने कामदारहरूका लागि बनाइएको छ। घरबाटै रिमोट लर्निङ वा काम गर्नेहरुका लागि यी ल्यापटपहरू उत्तम विकल्प हुन सक्छ ।
उत्तिकै आकर्षक डिजाइन मा आउने रेडमिबुक इ लरनिङ एडिसन मा पनि लेटेस्ट 11th Gen TigerLake Intel® Core™ i3 प्रोसेसर प्रयोग गरिएको छ । एक्स्ट्रा लोकल स्टोरजको लागि यसमा 256 GB SATA SSD को साथ आउने यो ल्यापटपमा ८ जि बि को DDR4 RAM रहेको छ।

प्राइसिङ्ग र एभाइबिलिटी
मी नोटबुक अल्ट्राः
Intel® Core™ i7–11370H + 16GB+12GBM –रु.१,३६,९९९/-

मी नोटबुक प्रोः
Intel® Core™ i5–11300H 16GB+512GBM – रु. १,०९,९९९/-

रेड्मीबुक १५ प्रोः
Intel® Core™ i5 11th Gen, 8G+512GB – रु.८९,९९९/-

रेड्मीबुक ई–लर्निङ एडिशनः

Intel® Core™ i3 11th Gen, 8GB+256 GB – रु.७४,९९९/-

 

 Basundhara -3 Kathmandu Nepal

सुचना बिभाग दर्ता नं - ११६६ /०७५/०७६
अध्यक्ष - रतन बहादुर चन्द
सम्पर्क न - ००९७७-९८६०९७५७७४
ईमेल - [email protected]
ब्यवस्थापक - ज्ञानेन्द्र प्रसाद भट्ट

हाम्रो बारेमा

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
सम्पादक - बिवेक विक्रम मल्ल
संवाददाता - अन्जनी चन्द
फोटो पत्रकार - आशिष न्यौपाने
इमेल - [email protected]

सामाजिक सञ्जालमा हामी

© 2017 Niatratv