एनएफपिजेले १७ विधामा फोटोपत्रकारिता अवार्ड प्रदान गर्ने

काठमाडौं, ३ भदौ । राष्ट्रिय फोटो पत्रकार समूह (एनएफपीजे)ले असोज ६ गते १७ विधामा फोटो प्रतियोगीत गर्ने भएको छ । १८३औं अन्तराष्ट्रिय फोटोग्राफी दिवसको उपलक्ष्यमा समूहले आयोजना गरेको शुभकामना आदान प्रदान कार्यक्रमको अवसरमा समूह आफ्नो स्थापनाको २५ बर्ष पुरा भएको अवसरमा विभिन्न कार्यक्रम आयोजना गर्ने भएको हो । २५ र्औ वार्षिकोत्सवका क्रममा समूहले असोज ६ गते काठमाडौंमा विशेष समारोह गरेर प्रतियोगीता प्रतिस्पर्धीलाई पुरस्कृत गर्न लागेको समूहका अध्यक्ष प्रदिपराज वन्तले जानकारी दिए ।
कार्यक्रममा एनफपीजेका पूर्व अध्यक्षद्वय बरिष्ठ फोटो पत्रकार मिनरत्न बज्रचार्य र विकास रौनीयार, वाइडलाइफ फोटोग्राफर लगायत नेपालका वरिष्ठ फोटो पत्रकारहरुको सहभागीता रहेको थियो । उक्त कार्यक्रममा पूर्व अध्यक्षद्धयले शुभकामना व्यक्त गर्नुका साथै नेपालमा फोटोपत्रकारिता भोग्नु परेका समस्याको वरेमा वताउनु भएको थियो भने सस्थाका आविजन सदस्य राजन काफ्लेले पनि फोटोपत्रकारले भोग्नु परेको समस्याका वारेमा आफ्नो धारणा सहित शुभकामना व्यक्त गर्नु भएको थियो ।


१८३ औं विश्व फोटा दिवको अवसरमा समूह महासचिव नवराज श्रेष्ठका अनुसार नयाँ तथा पुराना फोटोपत्रकारलाई १६ विधामा अवार्ड प्रदान गर्ने जानकारी गराए । २५ औं वर्षको विशेष समारोहमा सस्थापक सदस्य लगायत नेपालका अग्रज फोटो पत्रकारहरुलाई पनि सम्मान गर्ने कार्यक्रम रहेको श्रेष्ठले बताए । अवार्डको नाम ‘राष्ट्रिय फोटो पत्रकारिता अवार्ड २०२२’ राखिएको शुक्रवार काठमाडौं आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा जानकारी दिइयो ।
समूहले लाइफ टाइम एचिभमेन्ट अवार्डका लागि रु. ५० हजार प्रदान गर्ने निर्णय गरेको छ । त्यसैगरि दैनिक गतिविधिका फोटो खिच्ने पत्रकारका लागि दैनिकजीवन फोटोपत्रकारिता विधा अवार्ड, महिला फोटोपत्रकारिता अवार्डको पनि घोषणा गरिएको छ ।
सम्मानका अन्य विधाहरुमा, पर्यटन, संस्कृति फोटोपत्रकारिता अवार्ड, आर्थिक फोटोपत्रकारिता अवार्ड, राजनीतिक फोटोपत्रकारिता अवार्ड, मनोरञ्जन फोटो पत्रकारिता अवार्ड, स्वतन्त्र फोटो पत्रकारिता अवार्ड रहेका छन् । त्यस्तै सात वटै प्रदेशबाट एक/एक जना उत्कृष्ट फोटो पत्रकारलाई अवार्ड तथा सम्मान गर्ने कार्यक्रम रहेको समूहले जनाएको छ ।
राष्ट्रिय फोटोपत्रकार समूहका पूर्व अध्यक्ष लगायत सल्लाहाकार र कार्यक्रम संयोजक लगायतका बढीमा ५ जनाको छनौट समितिले पुरस्कार बारे अन्तिम निर्णय लिने समूहका अध्यक्ष वन्तले जानकारी दिए ।
अध्यक्ष वन्तले नेपालमा फोटो पत्रकारहरुको सामाजिक सुरक्षा, काम गर्ने संस्थामा भएको र फोटो पत्रकारहरुको मुल्याङ्कन राज्यले नगर्ने भएकाले सस्थाले विभिन्न सञ्चारगृहमा कार्यरत फोटोपत्रकारहरुलाई हौसला प्रदान गर्न पनि यस्तो कार्यक्रम गरिएको वताए ।
‘१८३ औं फोटो दिवस बनाउँदै छौं तर नेपाल फोटो पत्रकारहरुका समस्या धेरैं छन् । तर काम गर्ने संस्था देखिएका समस्या समाधान गर्नका लागि हामी लागि परेका छौं,’ अध्यक्ष वन्तले भने ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv