संयुक्त राष्ट्रसंघका महासचिव गुटेर्रेस भोलि भारत भ्रमणमा आउँदै

नयाँ दिल्ली , कार्तिक १ । संयुक्त राष्ट्र संघका महासचिव एन्टोनियो गुटेर्रेस अक्टोबर १८ देखि अक्टोबर २० सम्मको औपचारिक भ्रमणमा भारत आउने भएका छन् । भारतीय विदेश मन्त्रालयले महासचिव गुटेर्रेसको भ्रमणबारे सार्वजनिक रुपमा जानकारी गराएको छ ।

विदेश मन्त्रालयका अनुसार जनवरी २०२२ मा दोस्रो कार्यकालको लागि त्यो भूमिकामा सेवा गर्न थालेपछि यो उहाँको भारतको पहिलो भ्रमण हुनेछ। उहाँ आफ्नो पहिलो कार्यकाल सन् २०१८ अक्टोबर १ देखि अक्टोबर ४ सम्म भारत भ्रमण गरेका थिए।

संयुक्त राष्ट्रका महासचिवले मुम्बईको ताजमहल प्यालेस होटलमा २६/११ को आतंकवादी हमलाका पीडितहरूलाई श्रद्धाञ्जली अर्पण गरेर आफ्नो भारत भ्रमण सुरु गर्नेछन्। पछि, उहाँले आईआईटी मुम्बईमा ‘इन्डिया @75: यूएन-इन्डिया पार्टनरसिप: स्ट्रेंथनिंग साउथ-साउथ को-आपरेसन’शीर्षकको सार्वजनिक भाषण पनि दिनेछन्।

पछि, अक्टोबर २० मा, महासचिव गुटेर्रेसले गुजरातको एकता नगर, केभाडियामा मिसन लाइफ (पर्यावरणका लागि जीवन शैली) ब्रोसर, लोगो र नाराको शुभारम्भमा प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीसँगै हुनेछन्।

उहाँले केवडियास्थित स्ट्याचु अफ युनिटीमा पुष्पहार अर्पण गर्ने कार्यक्रम रहेको छ । साथै उहाँले अन्य स्थानीय विकास पहलहरू तथा गुजरातको पहिलो सौर्य उर्जायुक्त गाउँ मोढेराको पनि भ्रमण गर्नेछन्। अर्को गन्तब्य जानुअघि उहाँले मोढेराको सूर्य मन्दिरको पनि भ्रमण गर्नेछ ।

भ्रमणको क्रममा, महासचिव गुटेर्रेस र भारतका विदेश मन्त्री एस जयशंकरले विश्वव्यापी चुनौति, संयुक्त राष्ट्रमा भारतको संलग्नतालाई बलियो बनाउन पहल, विशेष गरी भारतको भावी जी२० अध्यक्षता, र सुधारिएको बहुपक्षीयताको बारेमा एक-अर्काबीच कुराकानी गर्नेछन्।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv