ॐ पार्कमा धनलक्ष्मी देवीको प्राण प्रतिष्ठा सम्पन्न

सिन्धुपाल्चोक,जेठ ६ । सिन्धुपाल्चोक जिल्लाको घुम्थाङ खोलेखर्क स्थित ॐ पार्कमा धनलक्ष्मी देवीको मन्दिरमा प्राण प्रतिष्ठापन गरिएको छ । शनिबार समाज सेवी लीला नेपालको सक्रियतामा देवीको मुर्ती स्थापना गरी प्राण प्रतिष्ठा गरिएको हो ।

धनलक्ष्मी देवीको मुर्ति प्राण प्रतिष्ठा समारोहमा स्थानीयवासीको उल्लेख्य सहभागीता रहेको थियो । संरक्षण र प्रचारप्रसारको अभावले पौराणिक तथा अलौकिक शक्ती पिठ उक्त स्थानमा रहे पनि जिर्ण देखिन्छ । मन्दिर सामान्य भिरमा छ, ढुङ्गामा कुंदिएको बिभिन्न आकार र त्रिशुल राखिएको छ ।

तमाङ,शेर्पा,बाहुन,क्षेत्री,नेवार र गुरुङ जातिको बसोबास रहेकाले सबैले आ-आफ्नै परम्परा अनुसार पूजाआजा गरिने स्थानियले बताए । बिशेषगरी बैशाख जेठमा बौद्ध जयन्ती, चन्डी पुर्णिमाको दिन मेला जात्रा लाग्ने गर्दछ । सो दिन स्वदेश तथा बिदेशबाट पनि दर्शनार्थीहरु को भिड लाग्ने गरेको समाज सेवी नेपालले बताइन ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv