काँठे दोहरीमा कलाकारको जम्काभेट ७२ सालको भुकम्प सम्झे पछी भावुक भए कलाकार (भिडियो )

काठमान्डौं, फागुन १८ । यती बेला काठमान्डौको टुंडीखेलमा राष्ट्रिय काँठे लोक दोहोरी महोत्सव २०७६ सुरु भएको छ । मध्यमाअञ्चलका ठेट लोक भाका गाउने कलाकारहरुको जमघट भएको छ ।

“काँठ क्षेत्रको कला र संस्कृति हरेक नेपालीको सान, हाम्रै संस्कृतिको संरक्षण गर्ने हाम्रो अभियान ।” भन्ने मुल नाराका साथ काठमाडौंमा शुरु भएको काँठे लोक दोहरी महोत्सवमा भाग लिन आएका कलाकारहरु सँग पर्यटन बर्ष २०२० लाई लक्षित गरी गाउन अनुरोध गरेपछी दोहरी गाउन खप्पिस लोक दोहरी कलाकार पार्वती बानिया (नुवाकोट) र केदार गजुरेल (सिन्धुपाल्चोक)ले आ-आफ्ना जिल्लाको बर्णन गरेका थिए । तर सिन्धुपाल्चोकबाट सहभागी हुन आएका कलाकार पार्वती बानियाले केदार गजुरेलको जिल्लामा २०७२ को भुंईचालोले बिनाश गरेको टुक्का जोड्दा एका एक दोहरी मै भावुक भएका थिए ।

केदार गजुरेलले नेपाली सेनामा जागिरे हुँदा नुवाकोटको नौ तले दरबार र बेस क्याम्पमा बसेको टुक्का जोडेर नुवाकोट जिल्लाको पर्यटन क्षेत्रको बर्णन गरेका थिए । दुबै जना सँग लिएको दोहरी गीतको भिडियो हेर्न तलको लिंकमा क्लिक गर्नुहोस् ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv