अन्तत: सुरुभयो जनकपुर जयनगर रेल सेवा ( भिडियो सहित )

जनकपुर, असोज ४ । ६ बर्ष लगाएर निर्माण सम्पन्न भएपछी जनकपुर जयनगर रेलवे सेवा सुरु हुने भएको छ । त्यसका लागि अहिले नेपाल सरकारले २ वटा रेल रेल संचालनका लागि आवश्यक जनशक्तिको अभाव र कोरोना महामारीका कारण भारतीय सीमा सिल गरिएको र कोरोना भाइरसका कारण उत्पन्न अवस्था सामान्य नभएसम्म रेल चलाउन असहज हुने देखिएकोले तत्कालका लागि रेललाई पुन: भारत लगिएको अधिकारीहरु बताउँछन ।

करिब ८४ करोड ६५ लाखमा जी टुजी प्रक्रियामार्फत खरिद गरिएको दुईवटा रेलको २० प्रतिशत भूक्तानी भइसकेको रेल विभागका सिनियर डिभिजनल इन्जिनियर देवेन्द्र साहले बताउनुभयो । जनकपुरधामको कुर्थादेखि भारतको सीमावर्ती शहर जयनगरसम्म सञ्चालनका लागि शुक्रबार दिउँसो २ बजे जनकपुरधाम आएको रेलको परीक्षणपश्चात पुनः शनिबार अप्रान्ह भारतको जयनगरस्थित नेपाल रेल्वे स्टेसनमा पुर्‍याएर राखिएको छ ।

नेपालमा विक्रम सम्वत १९९४ देखि संचालनमा आएको रेल २०७१ सालमा जीर्ण भएर औपचारिकरुपमै बन्द भएपश्चात धनुषासहित प्रदेश नं.२ का आठवटै जिल्लाका बासिन्दा रेलसेवा नपाएर बढी प्रभावित छन् । हेर्नुहोस् भिडियो :-Basundhara -3 Kathmandu Nepal

सुचना बिभाग दर्ता नं - ११६६ /०७५/०७६
अध्यक्ष - रतन बहादुर चन्द
सम्पर्क न - ००977-9818610415
ईमेल - [email protected]
ब्यवस्थापक - ज्ञानेन्द्र प्रसाद भट्ट

हाम्रो बारेमा

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
सम्पादक - बिवेक विक्रम मल्ल
संवाददाता - अन्जनी चन्द
फोटो पत्रकार - आशिष न्यौपाने
इमेल - [email protected]

सामाजिक सञ्जालमा हामी

© 2017 Niatratv