चैत्र १६ गते देखी चैत्र १९ गते सम्म खुल्ला लोकदोहोरी गीत प्रतियोगिता हुने यस्तो छ तयारी

काठमाण्डौं,चैत १४ । “हाम्रो अभियान लोक संस्कृतिको संरक्षण, श्रष्टाको सम्मान र नवप्रतिभाको प्रोत्साहन” भन्ने मूल नाराका साथ काठमाडौँमा “टुबोर्ग छैटौँ राष्ट्रिय रनिङ शिल्ड खुल्ला दोहोरी गीत प्रतियोगिता – २०७८” चैत्र १६ गते देखी चैत्र १९ गते सम्म हुने भएको छ ।

राष्ट्रिय लोक तथा दोहोरी गीत प्रतिष्ठान नेपाल केन्द्रिय समितीको आयोजनामा यही चैत १६ देखि १९ गतेसम्म राजधानीको भृकुटी मण्डपमा प्रतियोगिता हुने भएको हो । प्रतियोगिताको बारेमा जानकारी दिन सोमबार रिपोर्टस क्लवमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा बोल्दै प्रतिष्ठानका केन्द्रिय अध्यक्ष रमेश बिजीले विगतमा प्रतिष्ठानका तत्कालीन अध्यक्ष चन्द्र शर्माको कार्यकालमा सुरु भएको नियमित रनिङ शिल्ड प्रतियोगिता विश्वव्यापी महामारीको रुपमा फैलिएको कोभिड – १९ का कारण २ वर्ष अवरुद्ध भएको र हाल महामारी सामान्य भएपश्चात पुनः निरन्तरता दिन लागिएको जानकारी दिए ।

उनका अनुसार बुधबारबाट सुरु हुने रनिङ शिल्ड प्रतियोगितामा देशभरबाट ७० समूह सहभागी हुनेछन् भने १ लाख भन्दा बढी दर्शकले प्रतियोगिताको अवलोकन गर्ने अनुमान गरिएको छ । साथै उक्त प्रतियोगिताभर देशभरका विभिन्न राष्ट्रिय कलाकारहरुले सांगितिक प्रस्तुती दिनेछन् ।

बुधबार अर्थ मन्त्रालयका सचिव मधु कुमार मरासिनीको प्रमुख आतिथ्यता तथा विभिन्न सरकारी तथा गैर सरकारी संस्थाका प्रमुख तथा प्रतिनिधि, विभिन्न राष्ट्रिय कलाकारहरुको विशेष आतिथ्यतामा कार्यक्रम सुरुवात हुने आयोजकको भनाई छ । कार्यक्रमको मुख्य प्रायोजक टुबोर्ग बियर रहेको छ भने प्रायोजकको रुपमा महालक्ष्मी विकास बैंक लिमिटेड र श्री बागेश्वरी खड्का हाउजिङ डेप्लोपर्स रहेको छ ।

प्रतियोगिताको प्रथम स्थान आयोजना गर्नेलाई नगद रु.२ लाख २५ हजार, प्रमाणपत्र, मेडल र शिल्ड, दोश्रो स्थान हासिल गर्नेलाई नगद रु.१ लाख ५० हजार, प्रमाणपत्र, मेडल, तेश्रो स्थान हासिल गर्नेलाई नगद रु. १ लाख नगद, प्रमाणपत्र, मेडल र सान्त्वना स्थान हासिल गर्नेलाई नगद रु ५० हजार, प्रमाणपत्र, मेडल र उत्कृष्ट २ पुरुष, २ महिला साथै उत्कृष्ट भेषभूषा र अनुशासित टीमलाई रु १० हजार नगद, मेडल र प्रमाणपत्र प्रदान गरिनेछ ।

प्रतियोगितालाई थप आकर्षक बनाउन विभिन्न खानाका परिकार तथा व्यापारिक स्टलहरु समेत राखिने आयोजक पक्षले जानकारी गराएको छ । कार्यक्रमलाई सभ्य र भब्य रुपमा सफल पारिदिनका लागी केन्द्रिय अध्यक्ष रमेश बिजी अनुरोध गरेका थिए ।

पत्रकार सम्मेलन कार्यक्रमको सञ्चालन केन्द्रिय महासचिव सुवास केसीले गरेका थिए । कार्यक्रमको प्रचार प्रसार संयोजन राज कुमार रायमाझी र अमृत अधिकारीले गरेका थिए भने पत्रकार प्रकाश बराईली “अभिब्यक्ती” ले मिडिया संयोजनको भुमिका निर्वाह गरेका थिए ।

कार्यक्रममा केन्द्रिय अध्यक्ष रमेश बिजीको अध्यक्षता रहेको थियो भने दुबोर्ग बियरका प्रतिनिधी, अग्रज गायक एबं चलचित्र निर्देशक नारायण रायमाझी, पुर्ब केन्द्रिय अध्यक्ष दुर्गा रायमाझी, पुर्ब केन्द्रिय अध्यक्ष चन्द्र शर्मा, केन्द्रिय सल्लाहकार पृथ्बी थकाली, बरिष्ठ पत्रकार ऋषी धमला लगायत चर्चित कलाकार र पत्रकारहरुको उपस्थिती रहेको थियो ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

सुचना बिभाग दर्ता नं - ११६६ /०७५/०७६
अध्यक्ष - रतन बहादुर चन्द
सम्पर्क न - ००977-9818610415
ईमेल - [email protected]
ब्यवस्थापक - ज्ञानेन्द्र प्रसाद भट्ट

हाम्रो बारेमा

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
सम्पादक - बिवेक विक्रम मल्ल
संवाददाता - अन्जनी चन्द
फोटो पत्रकार - आशिष न्यौपाने
इमेल - [email protected]

सामाजिक सञ्जालमा हामी

© 2017 Niatratv