पुटिनका सहयोगी भिक्टर मेदवेदचुकलाई “विशेष कारवाई ” अन्तर्गत हिरासतमा राखिएको छ : जेलेन्स्की

काठमाडौं, चैत ३० । पुटिनका सहयोगी भिक्टर मेदवेदचुकलाई “विशेष कारवाई ” अन्तर्गत हिरासतमा राखिएको छ जेलेन्स्कीले बताए । युक्रेनी राजनीतिज्ञ तर रुसका समर्थक कुलीन तन्त्रका व्यक्तिलाई “विशेष शल्यक्रिया” पछि हिरासतमा लिइएको छ । उनलाई हातमा हथकडी लगाएर कुर्सीमा राखिएको छ भने युक्रेनमा अप्रिल १२ मा उनलाई समातेर ल्याईएको हो

जेलेन्स्कीले थकान सहित हथकडी लगाएको र अस्तव्यस्त अवस्थामा रहेका उनको तस्बिर युक्रेनी राष्ट्रपति भोलोडिमिर जेलेन्स्की प्रकाशन गरेका छन् ।

उनले युक्रेनको सुरक्षा सेवालाई धन्यवाद लागि विशेष धन्यबाद र स्याबासी दिए । र ,राम्रो भयो विवरण पछि भनि लेखेका छन ।

युक्रेनमा रुसले आक्रमण गर्नु अघि मेदवेदचुकले युक्रेनमा देशद्रोहको आरोपको सामना गर्नुपरेको थियो र उनलाई घरमै नजरबन्द गरिएको थियो। आक्रमण पछिको हप्ताहरूमा उनको ठेगाना अज्ञात रहेको थियो। फेब्रुअरी २४ को आक्रमणले जेलेन्स्कीलाई पराजित गर्न सफल भएमा युक्रेनमा कठपुतली सरकारको नेतृत्व गर्न क्रेमलिनको प्राथमिकता मेदवेदचुक वा उनका सहयोगीहरू मध्ये एक हुनसक्ने अनुमान केही पर्यवेक्षकहरूले गरेका थिए।

मेदवेदचुकलाई सन् २०१४ मा अमेरिकाले युक्रेनको शान्ति, सुरक्षा, स्थायित्व, सार्वभौमसत्ता वा क्षेत्रीय अखण्डतालाई खतरामा पार्ने र युक्रेनको प्रजातान्त्रिक संस्था र प्रक्रियालाई कमजोर बनाएको आरोपमा प्रतिबन्ध लगाएको थियो।

तर धनी व्यापारीले सन् २०१४ मा डोनबास द्वन्द्व सुरु भएपछि पुटिनसँगको आफ्नो व्यक्तिगत सम्बन्धलाई सदुपयोग गरेर मस्को र कीभका लागि काम पनि गरे।

यता पुटिनले “हामी धेरै नजिक छौं तर हामी एक अर्कालाई राम्ररी चिन्छौं,तर म भन्न चाहन्न ” पुटिनले भने। उनी पूर्व युक्रेनी राष्ट्रपति लियोनिद कुचमाका प्रमुख कर्मचारी थिए ।

सन् १९८५ मा सोभियत श्रम शिविरमा मृत्यु भएका युक्रेनी असन्तुष्ट कवि भासिल स्टसका लागि सोभियत राज्यद्वारा नियुक्त रक्षा वकिलको भूमिकाका लागि मेदवेदचुक युक्रेनमा पनि कुख्यात थिए भनि सिएनएनले समाचार लेखेको छ । समाचार ईनेपलीजले छापेको छ ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv