राजधानीमा नेपालको एक टुक्रा मुस्तफा मोतिहार

काठमाण्डौं,साउन १० । नेपाललाई विश्वभर हिमालयकी छोरी भनेर चिनिन्छ तर यहाँको प्राकृतिक सौन्दर्यले सौन्दर्य प्रेमीहरूको मन छुन्छ । राजधानी काठमाडौंदेखि पोखरा, चितवन राष्ट्रिय निकुञ्ज, दोदरा चाँदनी ब्रिज, माछापुच्छ्रे, सगरमाथा आदिसम्म नेपाल आज विश्वकै सुन्दर ठाउँ हो ।

नेपाल देशको प्राकृतिक सौन्दर्यले मोहित हुने विश्वभरका पर्यटकको चासोको केन्द्रमा रहेको छ । हिमाल, नदी, जङ्गल र नेपालको मनमोहक दृश्यले कुनै पनि पर्यटकको ध्यान सजिलै खिच्नेछ र पर्यटकको मनमा स्थान बनाउनेछ। नेपाली फोटो पत्रकारहरुले देशको प्राकृतिक सौन्दर्य र संस्कृतिलाई क्यामेराको फ्रेममा ल्याएका छन् ।

बंगलादेशका जनतालाई मन छुने र मन छुने दृश्यहरू प्रस्तुत गर्न दिनभर विभिन्न फोटोहरू प्रदर्शन गरिएको थियो। बंगलादेश फोटो जर्नलिस्ट एसोसिएसनमा नेपालकै आकर्षक र मन छुने हिमाली सौन्दर्यसहितको ‘अमेजिङ नेपाल’ नामक एक दिवसीय प्रदर्शनी भएको छ । बंगलादेश फोटो पत्रकार संघले देशका फोटो पत्रकारहरुको सङ्गठन नेशनल फोरम अफ फोटो जर्नलिस्टको आयोजनामा ​​उक्त प्रदर्शनी आयोजना गरेको हो ।

नेपालका फोटो पत्रकारहरूको सङ्गठन एनएफपिजीका सदस्यहरूले पेश गरेका २०० तस्बिरहरूमध्ये १६ पत्रकारले छनोट गरेका २२ वटा तस्बिरसहित प्रदर्शनी आयोजना गरिएको थियो । सहभागी फोटो पत्रकारहरु – प्रदीपराज अन्ता, सागर श्रेष्ठ, राजेन्द्र थापा, किरण ढुकुचु, नवराज श्रेष्ठ, सुशील कुमार श्रेष्ठ, राजन काफ्ले, सुनिल शर्मा, भवन शिलाकार, हरिगोपाल प्रधान, लेखबहादुर श्रेष्ठ, शरद जोशी, सुरेश राज शाकय, राम शाक्य । चुजु, चन्द्रकला केशरी, प्रेम थापा र राधिका कँडेल ।

चितवन राष्ट्रिय निकुञ्ज, भक्तपुर दरबार स्क्वायर, हिउँले ढाकिएको हिमाल, खप्तड राष्ट्रिय निकुञ्ज, चितवनको हात्तीको सवारी दृश्य, पशुपतिनाथ मन्दिर, सगरमाथा, बुद्ध मन्दिर लुम्बिनीमा पूजा गर्ने भक्तजनको दृश्य, नेपालको सबैभन्दा ठूलो दोदरा चाँदनी पुलको सूर्यास्त दृश्य, पोखराको माछापुच्छ्रे पुल स्नो साइकलिङ, हिमालय कन्या नेपालका फोटोग्राफरहरूले प्यारासुटमा उड्ने पर्यटक, बंगलादेशका राष्ट्रपति अब्दुल हमिदको फिउआ तालको राज्य भ्रमणको डुङ्गा यात्राको दृश्य र इद उल पर्वको दृश्यलगायतका सुन्दर र सुन्दर दृश्यहरू क्यामेराको फ्रेममा ल्याएका छन् ।

काश्मिरी मस्जिदमा फित्र प्रार्थना। हिजो बिहानसम्म चलेको उक्त प्रदर्शनीको उद्घाटनमा रोयटर्सका फोटो पत्रकार रफिकुर रहमान, कार्यवाहक अध्यक्ष नसिम सिकदर, कार्यवाहक महासचिव जीवन आमिर, वरिष्ठ फोटो पत्रकार काजी रौनक, ढाका पत्रकार युनियनका अध्यक्ष सोहेल हैदर चौधरी, महासचिव अक्तार हुसेनलगायतको उपस्थिति रहेको थियो । .. एनएफपीजेको तर्फबाट अध्यक्ष प्रदीपराज अन्ता र कोषाध्यक्ष सागर श्रेष्ठले प्रतिनिधित्व गरेका थिए ।

नेपाल र बंगलादेशबीचको मित्रताको अनुपम सङ्केतका रूपमा नेपालका प्राकृतिक दृश्यहरू बंगलादेशका जनतासँग आदान प्रदान गर्न यो प्रदर्शनी आयोजना गरिएको एनएफपीजीका अध्यक्ष तथा देशको सरकारी समाचार संस्थाका फोटो पत्रकार प्रदीपराज अन्ताले बताए ।

यस्तै प्रदर्शनी ढाका बाहिर पनि आयोजना गरिने छ । अर्कोतर्फ एनएफपीजीका कोषाध्यक्ष सागर श्रेष्ठले बंगलादेशको प्राकृतिक सौन्दर्य र स्थानीयको आतिथ्यताबाट आफू प्रभावित भएको बताए ।

उनले नेपाल र बंगलादेशबीचको मैत्रीपूर्ण सम्बन्ध आगामी दिनमा थप मजबुत हुने विश्वास व्यक्त गरे ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv