प्रज्ञा परिषद् सदस्य नियुक्तिमा ‘नेपाल चलचित्र नृत्य संघ’को आपत्ति

काठमान्डौं २९ पौष नेपाल संगीत तथा नाट्य प्रज्ञा प्रतिष्ठानले गरेको नियुक्तिमाथि नेपाल चलचित्र नृत्य संघले विरोध जनाएको छ । संघले विज्ञप्ति जारी गर्दै प्रतिष्ठानले चार वर्षको अन्तरालमा गर्ने नियुक्तिमा सम्बन्धित कुनै एक क्षेत्रलाई पूर्णतया अवमूल्यन गर्नुलाई ‘रोग’को संज्ञा समेत दिएको छ ।

संघले कुलपति, उप–कुलपति, सदस्य सचिव सहित ६ जना प्रज्ञा परिषद् सदस्यमा १ जना पनि नृत्य विज्ञ नपर्नुमा आपत्ति जनाएको हो । यस्तो कार्यले समग्र नृत्यकर्मीहरुको मनोवल गिराउने काम गरेको जनाइएको छ ।

‘जुन क्षेत्रको विकास र उत्थानका लागि स्थापित संस्था हो, सो संस्थामा विज्ञहरुको नियुक्ति हुनुको साटो आफ्नो राजनीतिक अभिष्ट पुरा गर्न चम्चा प्रवृतिको नियुक्तिले नृत्य क्षेत्रको विकास हुन सक्दैन’, बिज्ञप्तिमा लेखिएको छ ।

संघका अध्यक्ष वसन्त श्रेष्ठले जारी गरेको बिज्ञप्तिमा प्रतिष्ठानले तत्काल कदम सच्याउँदै कुलपति, उप–कुलपति, सदस्य वा प्राज्ञ परिषद् सदस्यको पुन: नियुक्तिको माग समेत गरेको छ ।

सही ठाउँमा सही ब्यक्तिको चयनको अत्यन्तै ठुलो महत्व रहने र कुलमान घिसिङ यस्को लागि ज्वलन्त उदाहरण भएकोले नेपाल संगीत तथा नाट्य प्रज्ञा प्रतिष्ठानमा प्रतिष्ठानको एउटा महत्वपूर्ण पाटो नृत्य क्षेत्रबाट एउटै पनि विज्ञलाई समाबेश नगरी पूर्णत: बेवास्ता गरिनुलाई न्याय गरिएको भन्न नमिल्ने र सामान्यत यसबाट राम्रो परिणामको अपेक्षा गरिन नसकिने कुरा लुम्बिनी-कपिलवस्तु विस्व अभियानका विस्व संयोजक इन्जिनियर रामकुमार श्रेष्ठले चर्चित नायिका स्वेता खडकासंग गरिएको एक टेलिफोन बार्ताका क्रममा यस किसिमको असन्तुलित नियुक्तिको सम्बन्धमा प्रतिकृया दिनु भएको छ । पाँचथर मिक्लाजुंग गाउपालिका घर भएका हाल बैदेसिक रोजगारीक लागि विदेशमा रहेका आसिक राम लिम्बुका छोरा मित्र हाङ्ग लिम्बु लाई आमाले दोस्रो बिहे गरेर छोडेर गएपछि बिजत २ बर्ष देखि पशु सरह दाम्लोले बाधेर राख्ने गरिएको थियो । उक्त बालकको भिडियो युटुबमा सार्बजनिक भएपछी सर्बत्र चर्चाको बिषय बन्यो र बिभिन्न्न सस्था तथा व्यक्तिले उदारको लागि पहल गरे फल स्वरूप काठमाडौँको जोरपाटीमा रहेको नया जिबन नेपाल नामक सस्थाले उदार गरि काठमाडौँ ल्याएर पालिरहेको छ ।
आफ्नो बाबुले वास्ता नगर्ने र हजुर बुबा आमाले दाम्लोमा बाधेर पाल्ने गरेका बालक मानसिक कमजोरी भएका र उनलाई भिभिन्न थेरापीको आवस्यकता पर्ने सस्था संचालक राजन खनाल बताउछन । बच्चाको अहिलेको अवस्था र अरु थप जानकारी भिडियोमा हेर्नुहोला ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv