कुशे गाउँपालिकाद्धारा दलित समुदायका तीन सय घरधुरीलाई सोलार सेट बितरण

काठमाण्डौं,असार १४ । कुशे गाउँपालिकाले दलित समुदायका तीन सय घरधुरीलाई सोलार सेट बितरण गरेको छ । बैकल्पिक उर्जा प्रवद्र्धन केन्द्रको अनुदानमा कुशे गाउँपालिकाले दलित समुदायका तीन सय घरधुरीलाई सोलार सेट बितरण गरेको हो ।

कुशे गाउँपालिका भित्रका दलितहरुको घरधुरी संख्या सर्वेक्षण गर्दा ६ सय भन्दा बढि रहेको बताउदै कुशे गाउँपालिकाका अध्यक्ष हरिचन्द्र बस्नेतले अध्यारोबाट बन्चित भएर घरमा पढ्न नपाई रहेका दलित समुदायका बालबालिकालाई लक्षित गरेर सोलार सेट बितरण गरिएको बताए । दलित समुदाय भित्रका अति विपन्न तीन सय घरधुरीको सर्बेक्षण गरेर सोलार सेट बितरण गरिएको अध्यक्ष बस्नेतको भनाई रहेको छ ।

अबसर बाँडफाँडमा गाउँपालिकाले दलित समुदायलाई उच्च प्राथमिकतामा राखेको बताउदै अध्यक्ष बस्नेतले सोलार सेट वितरण कार्यक्रमले गाउँपालिकालाई आवश्यक पर्ने दलित समुदायबाट दक्ष जनशक्ति उत्पादनमा सहयोग पुग्ने बताए । अबसर बाँडफाँडमा “कोहि पनि नछुटुन र कोही पनि नदोरिउन” भन्ने गाउँपालिकाको रणनीति रहेको बताउदै अध्यक्ष बस्नेतले सोलार सेट प्राप्त गर्न नसकेका दलित समुदायलाई अन्य अबसर प्रदान गरिन बताए । निशुल्क सोलार सेट पाएपछि सोलार सेट बुझ्नका लागि गाउँपालिकाको प्रशासनिक केन्द्र भार्मामा पुगेका कुशे गाउँपालिकाका दलित समुदायका तीन सय घरधुरीले खुशी व्यक्त गरेका छन् । साथै उनीहरुले निशुल्क सोलार सेट प्राप्त गर्नका लागि व्यवस्थापन गरिदिने गाउँपालिकालाई धन्यवाद दिएका छन् ।

दलित समुदायका तीन सय घरधुरीलाई निशुल्क सोलार सेट बितरण गर्नका लागि बारेकोट गाउँपालिकाका अध्यक्ष महेन्द्रबहादुर शाह र आफुले काठमाडौंमा निक्कै दौडधुप गर्नुपरेको अध्यक्ष बस्नेतले जानकारी दिए । अध्यक्ष बस्नेतले दिएको जानकारी अनुसार बारेकोट गाउँपालिकाले पनि दलित समुदायका बिपन्न तीन सय घरधुरीलाई निशुल्क सोलार सेट वितरण गरेको छ ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv