जागिर खान लिखित परीक्षा पास भएर के गर्नुहुन्छ ? : शेर बहादुर देउवा

काठमाण्डौं,साउन १२ । अहिले लोकसेवाको विज्ञापन समावेशी नभएको भन्ने चर्चा भइरहेको वेला अर्को विवाद खडा भएको छ । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसका सभापति शेर बहादुर देउवाले जागिरका लागि क्षमता भएको मान्छे भन्दा भनसुनका अनधारमा गएको मान्छेलाई सहज हुने बताउनु भएको छ । उहाँले मुलुकमा ‘भनसुन उद्योग’ सुरू भएको बताउनु भएको हो ।

हिजो काठमाडौंमा आयोजित नेपाली कांग्रेसका युवा नेता गुरुराज घिमिरेको ‘मान्छेका कथाहरू’ कथा संग्रह लोर्कापण कार्यक्रमा सभापति देउवाले नेपालमा सबै भन्दा ठूलो उद्योगको रूपमा भनसुन उद्योग फस्टाउँदै गएको उल्लेख गर्नुभएको हो । लोक सेवा आयोगको परीक्षामा समेत भनसुन चल्ने गरेको दाबी गरेर लोकसेवाको निष्पक्षतामाथि नै प्रश्न गर्नुभएको छ ।

कार्यक्रममा बोल्दै उहाँले भन्नुभयो, ‘नेपालमा भनसुन उद्योग सुरू भइसक्यो । सबभन्दा ठूलो उद्योग भनेको भनसुन उद्योग हो । जसको भनसुन हुन्छ उसको चल्छ । लोक सेवा आयोगको लिखित परीक्षा पास भएर के गर्नुहुन्छ ? भनसुन गर्ने मान्छे छैन भने फेल गर्दिन्छन् ।’

एक फरक प्रशंगमा निर्मला पन्तको ह त्यारा अहिलेसम्म पत्ता लाग्न नसकेको, दण्डहीनता र हिंसाका घटनाहरू बढ्दै गएको, भ्रष्टाचारलगायत सुशासन कायम हुन नसकेकाले मुलुकमा असल राजनीतिज्ञको आवश्यकता रहेको बताउनुभयो ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

सुचना बिभाग दर्ता नं - ११६६ /०७५/०७६
अध्यक्ष - रतन बहादुर चन्द
सम्पर्क न - ००977-9818610415
ईमेल - [email protected]
ब्यवस्थापक - ज्ञानेन्द्र प्रसाद भट्ट

हाम्रो बारेमा

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
सम्पादक - बिवेक विक्रम मल्ल
संवाददाता - अन्जनी चन्द
फोटो पत्रकार - आशिष न्यौपाने
इमेल - [email protected]

सामाजिक सञ्जालमा हामी

© 2017 Niatratv