सिन्धुपाल्चोकमा बाँदरहरुले कराउदै पोखरीमा हामफालेर गरे प्रांणत्याग

काठमान्डौं,साउन २३ । नेपालमा एउटा अचम्मको घटना सार्वजनिक भएको छ जुन सुन्दै सबैलाई चकित तुल्याउने खालको छ । सिन्धुपाल्चोकको महाकाल नजिकै एउटा पोखरीमा बाँदरले सामुहिक प्राण*त्याग गरेका छन् । अर्चले गाउँका समाजसेवी क्षेत्र ब. दुलालको भनाई अनुसार उहाँ एकाबिहानै माहाँकाल नजिकै धानखेतमा पानी लगाउन गएको बेलामा एक्कासी बाँदरहरु कराएको आवाज आयो। अनि त्यहाँ पुगेर हेर्दा त बाँदरहरुको बथानमा लगातार २५ वटाले हामफालिसकेका थिए र अरु हाम्फाल्ने कोसिस गरिरहेका थिए।

नजिकैका खेतमा काम गर्ने कुस्माखर दुलाल लगायत सबै मानिसहरुलाई बोलाई हुल बथानलाई लखेटे। पोखरीमा पसेका २५ वटा मध्ये ९ वटाको उद्दार गरे। १६ वटा मरिसकेका रहेछन्। घटना भएको ठाँउमा पुगेर हेर्दा पोखरी सिमेन्टको प्लास्टर भएको र पोखरीमा आधा पोखरी मात्र पानी रहेको र मरेका बाँदर देखिन्छन्।

स्थानीयका अनुसार त्यहाँ पहिले देखिनै एउटा बाँदर आएर पोखरीको छेउमा बस्ने गर्थ्यो अनि पोखरीको पानी तिर हेरेर टोलाईरहने गर्थ्यो । उक्त बाँदर पोखरीको छेउमा आएर टोलाईरहने घोरिने बाँदरले हाम फालेपछि अरुले पनि हाम फालेको हुनसक्ने गाउँलेको भनाइ छ। गाउलेले यस्तो घटना आखै अगाडी देखेपछि दुखि हुदै यस्तो घटना पहिले कहिल्यै नदेखेको बताएका थिए । तस्बिर कान्तिपुरBasundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv