सभामुख उमेदवार अग्नि सापकोटालाई सभामुख बनाउनुको रहस्य खुल्यो (भिडियो अन्तर्वाता )

काठमाडौँ, १२ माघ । यतिबेला नेपालको राजनैतिक परिवेश विभिन्न कारणहरूले तातिएकाे छ । नेपालमा विभिन्न काण्डहरू घटिरहेका बेला फेरि नेपालमा भएकाे केहि राजनैतिक घटनाक्रममा विश्लेषकहरूले विभिन्न् कोणबाट बिश्लेषण गरिरहेका छन् । मुख्यतया यतिबेला सभामुखको बिषयलाइ लिएर विभन्न आँकलनहरू गरिएकाे छ । नेपालका सभामुख कृष्णबहादुर महारा रोशनी काण्डमा परेपछि बला त्कार घटनामा पुर्पक्षका लागि कारागारमा राखिएकाे छ भने केशमा मुछिनासाथ महराले राजिनामा दिए ।

महराले नैतिकताका आधारमा राजिनामा त दिए, तर सभामुखमा नेपालकाे संवैधानिक कानुनतः एउटै दलबाट हुन नहुने प्रवाधानका कारण सरकार पक्षिय दलबाट उपसभामुख रहनुभएकि डा. शिवमाया तुम्बाहम्फेलाइ राजिनामा दिएर बाटो खोल्न लगाइयो । उपसभामुख तुम्बाहम्फेले राजिनामा नदिएपछि दल भित्रै विभिन्न चरणमा बार्ता हुदै खैलाबैला मच्चियो अन्ततः दलले सभामुखका लागि अग्नि सापकाेटालाइ सभामुख बनाउने निर्णयसँगै उपसभामुख डा. तुम्बाहम्फेले राजिनामा दिइन ।

दलका तर्फबाट अघि सारिएका सभामुख उमेदवार अग्नि सापकोटा काँग्रेसले उमेदवारी नदिएपछि निर्विरोध त चयन भए तर अग्नि सापकोटा ज्यानमुद्धामा रहेको भन्ने कुराले फेरि नेपाली रानैतिक परिवेश तातिएकाे छ । कुरा मात्रै होइन केहि मिलेर अग्नि सापकाेटा बिरूद्ध सर्वोच्वमा रिट नै दायर गरेका छन् ।

यसै बिषयलाइ लिएर राजनैतिक बिश्लेषक आनन्दराम पाैडेलसँग नियात्रा टिभीका रतन चन्दले समसामयिक विषयलाइ लिएर कुराकानी गर्नुभएकाे छ । उक्त कुराकानीमा विश्लेषक पाैडेलले सभामुखका बारेमा यस्तो रहस्य खोल्नुभएका छ ।Basundhara -3 Kathmandu Nepal

Information Department Registration No - 1166 /075/076
President – Ratan Bahadur Chand
Contact- ००977-9818610415/9860975774
Mail - [email protected]
Manager - Gyanendra Prasad Bhatt

About Us

Niatra Multi Media Pvt. Ltd.
Editor - Bibek Bikram Malla
Correspondent - Nabin Timilsina
Photo journalist - Ratan Bahadur Chand
Ashish Neupane

Mail - [email protected]

Us on social media

© 2017 Niatratv